środa, 12 sierpnia 2020

imieniny: Klary, Lecha, Hilarii

RSS

Patrol

64-latek proponował seks 14-latkowi. Chciał zapłacić za spotkanie

24.06.2020 12:01 | 8 komentarzy | juk

Wodzisławscy kryminalni zatrzymali 64-latka, który nakłaniał przez telefon 14-latka do różnych zachowań seksualnych. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Grozi mu do 2 lat więzienia.

64-latek proponował seks 14-latkowi. Chciał zapłacić za spotkanie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mieszkaniec Wodzisławia Śl. poinformował policjantów z tamtejszej komendy, że jego 14-letni syn otrzymuje telefony od mężczyzny, który składa mu propozycje o charakterze seksualnym. Mundurowi od razu podjęli odpowiednie działania w celu wyjaśnienia sytuacji.

- W toku czynności ustalono, że w maju mężczyzna zaczął rozmawiać z małoletnim przez telefon i nakłaniać go do różnych zachowań seksualnych. Propozycje obcowania płciowego składał nie tylko w rozmowach telefonicznych, ale i przez wiadomości tekstowe. Cały czas dążył do spotkania z chłopakiem, za które oferował pieniądze. Zarezerwował nawet noclegi blisko jego domu, by mogli się tam spotykać - przekazuje Marta Pydych, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl.

Mundurowi namierzyli mężczyznę. Okazał się nim 64-letni mieszkaniec Poznania, który aktualnie przebywał w Gdyni. - Tam został zatrzymany w jednym z pensjonatów, w którym się zatrzymał - mówi Marta Pydych. Dodaje, że zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów składania małoletniemu propozycji obcowania płciowego i zmierzenia do jego realizacji oraz usiłowania doprowadzenia go do innej czynności seksualnej. 64-latek przyznał się do przedstawionych zarzutów i złożył wyjaśnienia. Dzięki współpracy policjantów i prokuratora sąd przychylił się do wniosku o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Grozi mu do 2 lat więzienia.