środa, 12 sierpnia 2020

imieniny: Klary, Lecha, Hilarii

RSS

Patrol

Mieszkaniec Rydułtów słoneczne Karaiby zamienił na więzienną celę

23.06.2020 14:49 | 2 komentarze | juk

Wodzisławscy policjanci zatrzymali poszukiwanego listem gończym mieszkańca Rydułtów. Od prawie roku ukrywał się przed organami ścigania, pływając po Morzu Karaibskim. Mężczyzna wrócił niedawno do Polski. Mundurowi szybko go namierzyli i zatrzymali.

Mieszkaniec Rydułtów słoneczne Karaiby zamienił na więzienną celę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Specjalizujący się w poszukiwaniach osób ściganych i zaginionych policjanci z wodzisławskiej komendy od ponad roku prowadzili intensywne działania pod kątem zatrzymania 36-letniego mieszkańca Rydułtów. Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania. Był poszukiwany listem gończym, ponieważ miał do odbycia karę 8 miesięcy pozbawienia wolności za oszustwa związane z prowadzeniem działalności w branży budowlanej.

Mundurowi ustalili, że poszukiwany mężczyzna w połowie czerwca wrócił do kraju. - Od września ubiegłego roku beztrosko pływał sobie wraz z żoną swoim jachtem po Morzu Karaibskim, co było ich wspólnym hobby. Każdy sezon spędzali w rejonie Wyspy Karaibskie - przekazuje Marta Pydych, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl. Po powrocie do Polski poszukiwany nie wrócił do Rydułtów, ale wynajął mieszkanie w Gliwicach. Dwa dni od jego powrotu, policjanci namierzyli go w nowym lokum, gdzie został zatrzymany. Próbował uciekać, lecz wodzisławscy operacyjni byli szybsi. 36-latek trafił do celi, gdzie odsiedzi zasądzoną mu karę więzienia.

fot. zdjęcie ilustracyjne