Niedziela, 18 kwietnia 2021

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

Patrol

Piorun uderzył w dom, zalane piwnice, zerwane kable w powiecie wodzisławskim

19.06.2020 01:07 | 0 komentarzy | ska

Sporo interwencji odnotowali strażacy z powiatu wodzisławskiego 18 czerwca po przejściu gwałtownej burzy nad regionem.   Były m.in. zerwane przewody energetyczne, podtopienia oraz pożar wywołany piorunem. 

Piorun uderzył w dom, zalane piwnice, zerwane kable w powiecie wodzisławskim
Akcja gaśnicza po uderzeniu pioruna w budynek jednorodzinny w Radlinie. Fot. OSP Biertułtowy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piorun uderzył w dom, zalane piwnice, zerwane kable w powiecie wodzisławskim

W Radlinie przy ul. Wrzosowej piorun uderzył w dom jednorodzinny, w wyniku czego doszło do pożaru poddasza. W akcji gaśniczej brało udział 9 zastępów strażaków, a teren zabezpieczała policja. 

W Wodzisławiu Śląskim na ul. Jarosława Dąbrowskiego wiatr zerwał przewody elektryczne. Do akcji wysłano strażaków z OSP Czyżowice, którzy w tym czasie pełnili w komendzie służbę jako zabezpieczenie rejonu. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia wezwano na miejsce pogotowie energetyczne, aby naprawiło awarię. 

W Mszanie w domu przy ul. Wodzisławskiej strażacy zostali wezwani do pomocy przy zalanej piwnicy. W tym samym czasie strażacy z JRG Wodzisław oraz OSP Turzyczka pomagali przy gaszeniu pustostaniu przy ul. Syrokomli. 

OSP Zawada wezwano natomiast do Wodzisławia Śląskiego na ul. Radlińską, gdzie również doszło do zalania piwnicy w wyniku ulewnego deszczu. 

Łącznie strażacy z powiatu wodzisławskiego interweniowali 8 razy w związku ze skutkami burzy. 5 zdarzeń dotyczyło zalania piwnicy, 1 interwencja miała związek z zalaną drogą, 1 z zerwanym przewodem oraz 1 ze wspomnianym pożarem od pioruna.