Piątek, 24 września 2021

imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana

RSS

Patrol

Policjanci w komisie samochodowym zatrzymali poszukiwanego i znaleźli znaczne ilości narkotyków

17.06.2020 11:35 | 0 komentarzy | juk

Dwie pieczenie przy jednym ogniu upiekli kryminalni z wodzisławskiej komendy. Zatrzymali poszukiwanego 43-latka. Razem z mężczyzną zatrzymali także jego kolegę, który posiadał znaczną ilością narkotyków.

Policjanci w komisie samochodowym zatrzymali poszukiwanego i znaleźli znaczne ilości narkotyków
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na początku czerwca funkcjonariusze operacyjni z wydziału kryminalnego wodzisławskiej komendy pojechali z wizytą do jednego z wodzisławskich komisów samochodowych. Jak wcześniej ustalili, mógł tam przebywać poszukiwany przez nich 43-latek. 

- Na miejscu zastano poszukiwanego za czerpanie korzyści z nierządu mężczyznę, który miał do odbycia karę 1 roku i 10 miesięcy pozbawienia wolności. W trakcie czynności ujawniono także przy nim ostrą amunicję i środki odurzające - mówi Marta Pydych, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl.

Na tym wizyta mundurowych się nie skończyła. Kryminalni sprawdzili także kolegę poszukiwanego, który również przebywał w tym czasie na terenie komisu samochodowego. Przy 34-latku ujawniono znaczne ilości narkotyków. - Policjanci przejęli marihuanę w ilości 330 działek dilerskich oraz 182 tabletki ecstasy - informuje Marta Pydych. Mężczyzna był już karany za przestępstwa narkotykowe, dlatego sąd na wniosek policji i prokuratury zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Grozi mu do 10 lat więzienia. Natomiast 43-latek z komisu trafił prosto za kratki, gdzie odbędzie zasądzoną mu wcześniej karę.

fot. ilustracja poglądowa