Czwartek, 2 lipca 2020

imieniny: Jagody, Urbana, Martyniana

RSS

Patrol

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

05.06.2020 12:46 | 0 komentarzy | juk

Policjanci z wodzisławskiej drogówki zatrzymali 67-latka prowadzącego samochód w stanie nietrzeźwości. Ujął go obywatel, który widząc, jak jedzie całą szerokością jezdni, zajechał mu drogę i wyciągnął kluczyki ze stacyjki.

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wczoraj (4.06) o godz. 19.30 policjanci z wodzisławskiej drogówki zostali wezwani na ul. Mszańską. Doszło tam do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy.

- Zgłaszający przekazał mundurowym, że jechał ul. Mszańską w kierunku Wodzisławia Śl., kiedy zauważył przed sobą kierującego fiatem. Jego styl jazdy wskazywał na to, że może być pijany. Kierowca jechał od prawego do lewego krawężnika i zaliczał wszystkie nierówności na drodze - relacjonuje Marta Pydych, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl. Zgłaszający postanowił zajechać nietrzeźwemu kierowcy drogę i udaremnić dalszą jazdę. Wyciągnął mu kluczyki ze stacyjki i powiadomił policję.

Po przyjeździe na miejsce zatrzymania mundurowi przebadali kierującego na zawartość alkoholu. - Miał w organizmie dwa promile. 67-latek wkrótce usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat więzienia - dodaje Marta Pydych podkreślając, że postawa, jaką wykazał się obywatel, jest godna pochwały i naśladowania, bo gdyby nie jego prawidłowa reakcja mogłoby dojść do tragedii.