Czwartek, 2 lipca 2020

imieniny: Jagody, Urbana, Martyniana

RSS

Patrol

Stracili prawo jazdy przez nadmierną prędkość

05.06.2020 12:42 | 0 komentarzy | juk

Dwóch kierowców tego samego dnia, przy tej samej ulicy i prowadząc samochód tej samej marki, straciło prawo jazdy na trzy miesiące, w związku z rażącym naruszeniem obowiązujących przepisów.

Stracili prawo jazdy przez nadmierną prędkość
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wczoraj (4.06) w samo południe przy ul. Matuszczyka w Wodzisławiu Śl. policjanci zauważyli pojazd marki mercedes przemieszczający się w terenie zabudowanym z dużą prędkością. - Urządzenie pomiarowe wskazało, że kierowca pomimo obowiązującego na tym odcinku ograniczenia do 50 km/h, pędził z prędkością ponad 128 km/h - mówi Marta Pydych, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl. W efekcie mundurowi zatrzymali kierowcę do kontroli. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Wodzisławia Śl. W związku z popełnionym przez niego wykroczeniem policjanci zatrzymali mu prawo jazdy na trzy miesiące. Ponadto ukarali go mandatem karnym w wysokości 400 zł, a na jego konto trafiło aż 10 punktów karnych.

Tego samego dnia także przy ul. Matuszczyka, lecz późnym wieczorem patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kolejnego kierowcę mercedesa. On również przekroczył dozwoloną prędkość, ale o 62 km/h. - Wobec 44-latka, który naruszył przepisy ruchu drogowego, nie było taryfy ulgowej. Kontrola zakończyła się mandatem karnym i 10 punktami na koncie. Mężczyzna stracił również prawo jazdy na trzy miesiące - Marta Pydych.

Mundurowi apelują do użytkowników dróg o rozwagę i rozsądek oraz dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze. - Pamiętajmy, że prędkość wciąż stanowi jedną z głównych przyczyn wypadków. Kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące limity, narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia - przestrzega rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl.