Czwartek, 2 lipca 2020

imieniny: Jagody, Urbana, Martyniana

RSS

Patrol

Racibórz. Niepełnosprawna córka zamknięta w mieszkaniu ze zmarłą matką

04.06.2020 09:57 | 0 komentarzy | żet
Ostatnia aktualizacja: 04.06.2020 12:46

TEKST AKTUALIZOWANY

Strażacy oraz policjanci z Raciborza interweniowali przy ul. Zborowej. Ujawniono tam zwłoki starszej kobiety. W mieszkaniu przebyła jeszcze jedna osoba.

Racibórz. Niepełnosprawna córka zamknięta w mieszkaniu ze zmarłą matką
Zdjęcie poglądowe, arch. Nowiny.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

3 czerwca o godz. 18.07 strażacy odebrali zgłoszenie o konieczności otwarcia mieszkania przy ul. Zborowej w Raciborzu. Lokatorka od dłuższego czasu nie dawała oznak życia. W mieszkaniu były zaciągnięte rolety, dlatego też nie dało się zobaczyć, czy kobieta faktycznie znajduje się wewnątrz mieszkania.

Strażacy w obecności policjantów wyważyli drzwi do lokalu i weszli do środka. Tam natrafili na zwłoki 77-letniej kobiety. Wyraźne stężenie pośmiertne wskazywało, że zgon nastąpił już jakiś czas temu.

Jak informuje Policja, nic nie wskazywało, aby do śmierci kobiety miały się przyczynić osoby trzecie. Prawdopodobnie zgon nastąpił z przyczyn naturalnych. Mimo to po konsultacji z prokuratorem ciało kobiety zabezpieczono do wykonania sekcji zwłok.

Ponadto w mieszkaniu natrafiono na 54-letnią, niepełnosprawną umysłowo, córkę denatki. Kobieta nie wymagała pomocy medycznej, jednak ze względu na swoją niepełnosprawność została przewieziona do szpitala w Branicach.

Dodajmy, że tego samego dnia strażacy interweniowali w podobnym zdarzeniu w Kornowacu. Więcej informacji na ten temat tutaj: Zwłoki w Kornowacu.