Czwartek, 2 lipca 2020

imieniny: Jagody, Urbana, Martyniana

RSS

Patrol

Wpadł złodziej poszukiwany przez rybnicką prokuraturę

04.06.2020 08:59 | 0 komentarzy | acz

Policjanci zatrzymali 2 czerwca 31-latka, który z jeszcze gorącym łupem ukrył się w krzakach na terenie nieużytkowanych ogrodów działkowych.

Wpadł złodziej poszukiwany przez rybnicką prokuraturę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po godzinie 16.00 policjanci nakryli w krzakach, na terenie byłych ogrodów działkowych przy ulicy Osińskiej, złodzieja, który wcześniej ukradł ze sklepu markową odzież. 31-latek widząc zbliżających się stróżów prawa natychmiast odrzucił trzymany w rękach łup i rzucił się do ucieczki. Kiedy po chwili został zatrzymany zaczął wyrywać się, szarpać i grozić policjantom, przy czym był bardzo wulgarny i agresywny.

Jak się okazało 31-latek ukradł dwie kurtki, koszulki i buty ze sklepu sportowego warte ponad 1 600 złotych, ale także był poszukiwany przez rybnicką prokuraturę. Złodziej miał też na swoim koncie jeszcze jedną kradzież, której dopuścił się w innym sklepie. Jak ustalili kryminalni, którzy poszukiwali mężczyzny, ukradł on warty blisko 2,3 tys. złotych ekspres do kawy. 31-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań i wkrótce usłyszy zarzuty. Za kradzieże grozi mu do 5 lat więzienia.

(acz)