Wtorek, 2 marca 2021

imieniny: Heleny, Henryka, Halszki

RSS

Patrol

W Zawadzie i Bukowie odkryli nielegalnie składowane podkłady kolejowe

02.06.2020 06:59 | 7 komentarzy | ska

Na dwóch posesjach, należących do jednego właściciela w Wodzisławiu Śląskim – Zawadzie oraz w Bukowie służby potwierdziły składowanie dużej liczby podkładów kolejowych. To odpad niebezpieczny, dlatego sprawą zajmie się prokuratura.

W Zawadzie i Bukowie odkryli nielegalnie składowane podkłady kolejowe
Policjanci ujawnili cały stos podkładów kolejowych w Bukowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Zawadzie i Bukowie odkryli nielegalnie składowane podkłady kolejowe

W piątek 29 maja policjanci poprosili strażaków o zabezpieczenie terenu na posesji w Zawadzie przy ul. Młodzieżowej oraz później również w Bukowie przy ul. Głównej, gdzie odkryto nielegalnie składowane podkłady kolejowe. - Podjęliśmy interwencję w związku ze zgłoszeniem straży miejskiej, dotyczącym nielegalnego składowania odpadów – mówi Marta Pydych, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim. - Potwierdzono tam podkłady kolejowe, które według przepisów kwalifikują się jako odpady niebezpieczne. Ujawniono około 300 takich podkładów. Policjanci ustalili mężczyznę, który odpowiada za to składowanie. Pojechali na drugi adres do Bukowa. Tam również ujawnili te podkłady w ilości ok. 1100 sztuk. Mężczyzna został przesłuchany przez policjantów na razie z pouczeniem, a materiały zostały przesłane do prokuratury cele wszczęcia śledztwa w tej sprawie z art. 183 KK. Za takie przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności – informuje Marta Pydych.

Warto dodać, że uwagę mieszkańców już kilka dni temu zwrócił gęsty ciemny dym, unoszący się znad terenu minizoo w Zawadzie. Choć wydawało się, że doszło do pożaru, dym wydobywał się z ogniska z gałęzi. Mieszkańcy sygnalizowali jednak drażniący zapach, unoszący się w okolicy.