Wtorek, 9 marca 2021

imieniny: Franciszki, Katarzyny, Mścisława

RSS

Patrol

Pożar w Rzuchowie i ryzyko podtopienia w Kornowacu [RAPORT STRAŻAKÓW]

01.06.2020 10:40 | 0 komentarzy | żet

Podczas minionego weekendu 29-31 maja strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji sześć razy, interweniując w miejscowościach Chałupki, Kornowac, Racibórz oraz Rzuchów.

Pożar w Rzuchowie i ryzyko podtopienia w Kornowacu [RAPORT STRAŻAKÓW]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

30 maja o godz. 16.12 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze trawy w Rzuchowie. Do akcji skierowano dwa zastępy zawodowców oraz zastęp ochotników. Okazało się, że właściciel posesji podpalił trawę oraz gałęzie, a następnie pozostawił ogień bez dozoru. Na miejscu interweniowali też policjanci.

W niedzielę 31 maja strażacy-ochotnicy udali się na ul. Raciborską w Kornowacu (godz. 15.02), gdzie wskutek opadów deszczu doszło do spiętrzenia wody w rowie melioracyjnym. Pobliskim posesjom groziło zalanie. Strażacy udrożnili rów i zażegnali niebezpieczeństwo.

Ostatnia interwencja strażaków polegała na otwarciu mieszkania przy ul. Katowickiej w Raciborzu (godz. 18.45). W środku natrafiono na 78-letnią raciborzankę, z którą nie można było nawiązać kontaktu. Ratownicy medyczni zabrali kobietę do szpitala.

Ponadto strażacy z Raciborza każdego dnia uczestniczą w kontrolach sanitarnych na przejściu granicznym w Chałupkach. Miniony weekend nie stanowił wyjątku w tym względzie.