Czwartek, 9 lipca 2020

imieniny: Lukrecji, Weroniki, Anatolii

RSS

Patrol

Strażacy z Ruptawy czekają na nowy wóz. Już pożegnali stary [ZDJĘCIA]

26.05.2020 11:47 | 0 komentarzy | ska

W OSP Ruptawa trwa oczekiwanie na nowy wóz pożarniczy, który już wkrótce ma trafić do jednostki. Zastąpi on starego magirusa, który do tej pory służył w jednostce. ZOBACZ ZDJĘCIA NOWEGO SAMOCHODU DLA OSP RUPTAWA!

Strażacy z Ruptawy czekają na nowy wóz. Już pożegnali stary [ZDJĘCIA]
Nowy renault na razie jest w fazie produkcji. fot. OSP Ruptawa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Strażacy z Ruptawy czekają na nowy wóz. Już pożegnali stary [ZDJĘCIA]

50-letni magirus-deutz 170D11 GBA 2,5/16 już zakończył służbę w OSP Ruptawa. Strażacy wyciągnęli z niego sprzęt i armaturę pożarniczą, która trafi wkrótce na wyposażenie nowego samochodu. - Wyjęliśmy z niego cały sprzęt ratowniczy i wycofaliśmy go z podziału bojowego. Wóz nie służył długo, ale przebieg służby miał wzorowy. Brał udział w wielu zdarzeniach, w tym w kilku długotrwałych - m.in. pożarach wysypisk śmieci, zajezdni PKM - wspominają strażacy z Ruptawy. 

Już wkrótce jednak ochotnicy będą cieszyć się z nowego wozu. - Po raz pierwszy od lat 80' ubiegłego wieku do jastrzębskiej jednostki OSP zostanie sfinalizowany zakup NOWEGO średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Z sukcesem zakończyliśmy żmudną procedurę przetargową, podpisane zostały stosowne umowy, a auto powstaje w mgnieniu oka. Najkorzystniejsze warunki zaoferował wykonawca: Pojazdy Specjalne Szczęśniak z Bielska-Białej, który zaoferował renault Truck D16 GBA 3,5/27 - zapowiadają ochotnicy. Na pewno przyjazd nowego wozu do jednostki będzie sporym wydarzeniem w jastrzębskiej dzielnicy. 

Warto dodać, że nowy wóz trafi do OSP Ruptawa dzięki dofinansowaniu z Funduszu Sprawiedliwości. OSP Ruptawa otrzymała aż 807 350 zł na zakup średniego wozu ratowniczo-gaśniczego, wentylatora oddymiającego, torby ratowniczej R1 z szynami Kramera oraz pulsoksymetru, o czym w lutym pisaliśmy na naszym portalu. Wówczas minister Michał Woś przekazał symboliczny czek strażakom jastrzębskich jednostek. 

Ludzie:

Michał Woś

Michał Woś

minister środowiska w rządzie Mateusza Morawieckiego