Poniedziałek, 19 października 2020

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Patrol

22.05.2020 10:02 | 0 komentarzy | żet

21 maja strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji siedem razy, interweniując w Chałupkach, Kornowacu, Krowiarkach, Pietrowicach Wielkich, Pogrzebieniu oraz Raciborzu.

Niewybuch w Pietrowicach, pożar w Krowiarkach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O godzinie 10.31 strażacy zawodowi oraz ochotnicy usunęli plamę substancji ropopochodnej z jezdni ulicy 1 Maja w Raciborzu.

Następnie udali się na ul. Bankową w Raciborzu, aby otworzyć mieszkanie, w którym - według osoby zgłaszającej - mogło dojść do próby samobójczej. Po dojeździe na miejsce okazało się, że lokator mieszkania znajduje się już pod opieką policjantów.

Kolejna interwencja strażaków to rejon ul. Zacisze w Kornowacu (godz. 14.38), gdzie zabezpieczono lądowanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

O godz. 16.21 strażacy udali się na ul. Bończyka w Pietrowicach Wielkich, gdzie - do czasu przyjazdu policjantów - zabezpieczyli niewybuch z II wojny światowej.

Wieczorem do straży wpłynęło zgłoszenie o pożarze w lesie nieopodal ul. Raciborskiej w Krowiarkach (godz. 20.19). Okazało się, że nieopodal lasu palił się pojedynczy bal słomy. Strażacy ugasili pożar i wrócili do bazy.

Ponadto 21 maja strażacy z Raciborza prowadzili kontrole sanitarne na przejściu granicznym w Chałupkach, a ochotnicy z Pogrzebienia dowieźli żywność dla rodziny objętej kwarantanną.

22 maja strażacy zdążyli już interweniować w obiekcie handlowym przy ul. Tworkowskiej w Krzyżanowicach (godz. 5.52), gdzie uruchomił się alarm pożarowy. Okazało się, że przyczyną alarmu była awaria szafy chłodniczej. Strażacy odłączyli urządzenie od zasilania, sprawdzili wszystkie pomieszczenia sklepowe a następnie przekazali miejsce zdarzenia kierownikowi sklepu.