Piątek, 23 października 2020

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Patrol

Rodzice zamknięci na balkonie przez dziecko i uszkodzenie gazociągu [WEEKENDOWY RAPORT STRAŻAKÓW]

18.05.2020 09:57 | 0 komentarzy | żet

Podczas weekendu 15-17 maja strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji osiem razy, interweniując w Chałupkach, Pogrzebieniu, Raciborzu oraz Zabełkowie.

Rodzice zamknięci na balkonie przez dziecko i uszkodzenie gazociągu [WEEKENDOWY RAPORT STRAŻAKÓW]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

15 maja o godz. 20.13 strażacy udali się na ulicę Kossaka w Raciborzu, gdzie dwuletnie dziecko zamknęło rodziców na balkonie. Dorośli pozostawali w kontakcie wzrokowym z dzieckiem. W międzyczasie na miejsce przyjechał dziadek malucha, który otworzył drzwi do mieszkania i uwolnił rodziców.

16 maja o godz. 18.40 przy ul. Długiej w Zabełkowie doszło do uszkodzenia  linii gazowej średniego ciśnienia. Na miejsce zadysponowano strażaków zawodowych oraz ochotników, pracowników pogotowia gazowego i patrol policji. Strażacy przy użyciu eksplozjometru wyznaczyli strefę zagrożoną wybuchem. Z placu budowy ewakuowano dwóch mężczyzn (do uszkodzenia gazociągu doszło podczas prac ziemnych). Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 1 tys. zł. Pracownicy pogotowia gazowego usunęli awarię.

Na zakończenie informacja o działaniach strażaków związanych ze stanem epidemii. Podczas minionego weekendu ochotnicy zostali zaangażowani w dowóz jedzenia dla rodziny z Pogrzebienia, która została objęta kwarantanną. Ponadto strażacy zawodowi uczestniczyli w codziennych kontrolach sanitarnych na przejściu granicznym w Chałupkach