Piątek, 5 czerwca 2020

imieniny: Waltera, Bonifacego, Dobromira

RSS

Patrol

Zbiórka dla pogorzelców - nauczyciele z Żor stracili dach nad głową

08.04.2020 10:19 | 0 komentarzy | Szymon Kamczyk

W niedzielę 5 kwietnia w Rybniku przy ul. Wolnej wybuchł pożar, który strawił poddasze i dach domu. Straty oszacowano na 100 tys. zł. Pomocy potrzebują teraz mieszkańcy - nauczyciele z żorskich szkół. 

Zbiórka dla pogorzelców - nauczyciele z Żor stracili dach nad głową
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zbiórka dla pogorzelców - nauczyciele z Żor stracili dach nad głową

Z ogniem walczyli rybniccy strażacy, ale pożar objął już praktycznie całe poddasze i dach. Ostatecznie udało się ugasić ogień, ale straty są ogromne. Nie ustalono przyczyny, która spowodowała pojawienie się ognia. 

Państwo Renata i Marcin Wieczorkowie są związani z żorską edukacją. Oboje są cenionymi przez uczniów nauczycielami. Pan Marcin uczy w ZSO im. Karola Miarki w Żorach, gdzie w wyjątkowo ciekawy sposób przekazuje uczniom wiedzę historyczną. Jest także promotorem historii lokalnej w lokalnych mediach. Pani Renata jest natomiast wicedyrektorem CKZiU w Żorach, gdzie uczy matematyki.

Rodzina może liczyć na pomoc wielu ludzi dobrej woli. Powstała m.in. zbiórka dla pogorzelców na portalu Zrzutka.pl, której celem było 20 tys. zł, natomiast już przekroczyła 67 tys. zł. Być może przy wsparciu mieszkańców regionu uda się zebrać nawet 100 tys., na które wyceniono straty w domu po pożarze. 

Zbiórkę możecie znaleźć i wesprzeć pod poniższym adresem:

ZBIÓRKA DLA POGORZELCÓW Z RYBNICKIEJ LIGOTY