Czwartek, 21 stycznia 2021

imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

RSS

Patrol

Epidemia koronawirusa:

Mieszkańcy Raciborza i Kuźni Raciborskiej wyłamali się z kwarantanny. Jeden wyszedł po leki, drugi... na imprezę

08.04.2020 10:08 | 8 komentarzy | żet

Dwóm mieszkańcom powiatu raciborskiego grożą surowe kary za złamanie zasad kwarantanny.

Mieszkańcy Raciborza i Kuźni Raciborskiej wyłamali się z kwarantanny. Jeden wyszedł po leki, drugi... na imprezę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Policjanci codziennie sprawdzają, czy osoby zobligowane przez służby sanitarne do pozostania w wyznaczonym miejscu, stosują się do tego obowiązku. Podczas jednej z kontroli w Raciborzu mundurowi zastali puste mieszkanie. Okazało się, że 66-letni mężczyzna objęty kwarantanną wybrał się do apteki. - Przypominamy, że potrzeby takie jak leki czy artykuły spożywcze można zgłaszać Policjantowi podczas kontroli, wtedy osoba objęta kwarantanną zostanie zaopatrzona bez narażania osób trzecich na niebezpieczeństwo - informuje raciborska policja.

Drugi z mężczyzn zignorował zakaz wychodzenia z mieszkania i poszedł na imprezę do znajomego. Tłumaczył się tym, że poszedł sprawdzić jak się czuje jego rodzina. Kuźniańscy policjanci zobligowali 40-letniego mężczyznę do powrotu do miejsca, gdzie odbywa kwarantannę.

Stróże prawa o zaistniałych sytuacjach poinformowali Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Raciborzu, który może nałożyć na nieodpowiedzialnych mężczyzn karę administracyjną w wysokości od 5000 do 30000 zł.