Sobota, 15 maja 2021

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

Patrol

Pijąc piwo, udawali, że wyprowadzają psa. Policjanci nie dali się nabrać

08.04.2020 09:50 | 0 komentarzy | acz

6 kwietnia policjanci kilkukrotnie interweniowali wobec mieszkańców Żor, którzy nie zastosowali się do zakazów obowiązujących w związku z ogłoszonym stanem epidemii.

Pijąc piwo, udawali, że wyprowadzają psa. Policjanci nie dali się nabrać
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po godzinie 19.00 kryminalni patrolujący ulice Żor zauważyli w centrum młodego mężczyznę, który bez uzasadnionej potrzeby przemierzał ulice miasta. Kiedy zapytali go o powód wyjścia na dwór i przypomnieli o obowiązujących zakazach, ten w lekceważący sposób odpowiedział, że wyszedł, gdyż nie chciało mu się siedzieć w domu. 19-latek został ukarany mandatem karnym i odesłany do miejsca zamieszkania.

Niespełna godzinę później mundurowi interweniowali na ulicy Sądowej, gdzie dwóch 37-latków spożywało alkohol, udając, że wyprowadzają psa. Nie dość, że złamali zakaz spożywania alkoholu w miejscu publicznym i zakaz opuszczania mieszkania, to nie zachowali jeszcze bezpiecznej odległości. Policjanci sporządzili już wniosek do sądu o ukaranie mężczyzn.

Po 22.00 natomiast patrol pojawił się w dzielnicy Rój, gdzie mieszkańcy skarżyli się na trwającą na balkonie imprezę. Zanim jednak zapukali do mieszkania, przed klatką schodową spotkali dwie głośno zachowujące się kobiety. 29 i 38-latka wyszły z domu i nie zachowując odpowiedniej odległości od siebie, rozmawiały w najlepsze. Podczas gdy policjanci legitymowali panie, z klatki schodowej wyszedł 26-letni mężczyzna z butelką alkoholu w dłoni. Zachowywał się wulgarnie i zaczął kpić z interwencji. Całe zdarzenie z kolei obserwowały dwie inne osoby, które bez powodu wyszły z mieszkania i ustawiły się obok siebie w odległości mniejszej niż 2 metry. Ostatecznie 26-latek został ukarany mandatem karnym za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym i teraz podobnie jak pozostali mieszkańcy Roju, w wieku od 19-35 lat, odpowie przed sądem. Za złamanie przepisów porządkowych grozi im do 5 tys. grzywny.