Sobota, 30 maja 2020

imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

RSS

Patrol

Koleżanki dostały mandat za siedzenie w aucie

07.04.2020 14:42 | 5 komentarzy | juk

W całym kraju posypały się mandaty za łamanie zakazu zgromadzeń i przemieszczania się. Również wodzisławscy policjanci interweniują, gdy dochodzi do złamania zasad bezpieczeństwa obowiązujących w czasie epidemii koronawirusa.

Koleżanki dostały mandat za siedzenie w aucie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Patrol składający się z policjanta wydziału patrolowo-interwencyjnego i strażnika miejskiego został wczoraj (6.04) wezwany na ul. Wojska Polskiego w Wodzisławiu Śl. Według relacji świadka w samochodzie miało siedzieć kilka młodych osób i spożywać alkohol.

- Mundurowi pojechali pod wskazany adres, pod którym stał zaparkowany srebrny nissan. W pojeździe zastano cztery dziewczyny - relacjonuje Marta Pydych, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl. - Nastolatki nie potrafiły jednak racjonalnie wyjaśnić celu spotkania - dodaje. Dwie z nich zostały ukarane mandatem karnym w wysokości 200 zł za naruszenie przepisów dotyczących przemieszczania się i grupowania osób. - Pozostałe dziewczyny były nieletnie i wobec nich decyzje podejmie sąd rodzinny. Obie zostały przekazane pod opiekę rodziców, których również pouczono o obowiązujących przepisach - mówi Marta Pydych. Mundurowi nie potwierdzili jednak faktu spożywania alkoholu przez dziewczyny.

Okazuje się, że nie był to jedyny przypadek naruszenia obowiązujących przepisów. Wczoraj (6.04) zespół pogotowia ratunkowego przekazał policjantom nietrzeźwego mężczyznę. Mężczyzna, zamiast być w domu postanowił odwiedzić swoją siostrę. 71-latka poinformowano o sporządzeniu wniosku do sądu.


Mundurowi przypominają, że zgodnie z Ustawą z dnia 31 marca 2020 r. za łamanie kwarantanny, a także za nieprzepisowe przemieszczanie się, grupowanie, bądź inne naruszenia nakazów, zakazów lub ograniczeń związanych z obecnym zagrożeniem, osoba zostanie ukarana mandatem, a w przypadku odmowy jego przyjęcia skierowany zostanie wniosek o ukaranie do sądu. - To jednak nie wszystko - mówi Marta Pydych, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl.. W przypadku rażących naruszeń przepisów informacja zostanie skierowana także do Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który w ramach prowadzonego przez siebie postępowania może nałożyć grzywnę od 5 tys. do 30 tys. zł.