Czwartek, 25 lutego 2021

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

Patrol

Za grę w piłkę dostali po 500 zł mandatu

07.04.2020 11:27 | 2 komentarze | acz

W ostatnich dniach na terenie powiatu rybnickiego policjanci kilkukrotnie zmuszeni byli interweniować wobec osób łamiących zakazy.

Za grę w piłkę dostali po 500 zł mandatu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wczoraj, policjanci z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach otrzymali anonimowe zgłoszenie dotyczące młodzieży, która na boisku szkolnym przy ulicy 3 Maja miała rozgrywać mecz piłki nożnej. Mundurowi zastali na miejscu trzech mężczyzn w wieku 30, 32 i 36 lat. Mieszkańcy powiatu rybnickiego zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 500 złotych.

Kolejna interwencja dotyczyła 35-latka, który został wylegitymowany przez policjantów na ulicy Związkowej w Rybniku. Mężczyzna spożywał alkohol i spacerował, co w obecnej sytuacji nie jest dozwolone.

Kolejne zgłoszenie napłynęło z Suminy, gdzie mieszkańcy zauważyli na posesji przy ulicy Dworcowej zgromadzoną młodzież. Policjanci z Komisariatu Policji w Gaszowicach potwierdzili zgłoszenie. Mieszkańcy powiatu rybnickiego w wieku 21, 22, 26 i 50 lat zostali ukarani mandatami karnymi.

Tylko minionej doby mundurowi kilkadziesiąt razy interweniowali w związku z nowo obowiązującymi przepisami. Stróże prawa nałożyli 20 mandatów karnych, skierowali 3 wnioski o ukaranie do sądu, a w 7 przypadkach zastosowali pouczenia.

(acz)