Niedziela, 31 maja 2020

imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli

RSS

Patrol

Koronamenele na osiedlu w Kuźni Raciborskiej. Piją wódkę, ubliżają przechodniom

07.04.2020 09:23 | 5 komentarzy | żet

- Oni notorycznie lekceważą prawo i nikt z tym nie robi porządku. Normalny człowiek dostanie dziś mandat za wyjście do lasu, a oni piją wódkę, ubliżają przechodniom i nic im nie grozi - mówi Czytelnik Nowin.

Koronamenele na osiedlu w Kuźni Raciborskiej. Piją wódkę, ubliżają przechodniom
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do ostatniego "popisu" grupy mieszkańców Kuźni Raciborskiej miało dojść rankiem 4 kwietnia na ul. Lewandowskiego. - Było ich pięciu czy sześciu. Publicznie pili wódkę, ubliżali przechodniom, zniszczyli ławkę... Robili to wszystko w grupie, pomimo zakazu zgromadzeń - opowiada nam jeden z naszych Czytelników.

Po interwencji Policji, mężczyźni rozeszli się do domów. Czytelnika ciekawiło, czy zostali ukarani wysokimi karami, które przewidziano za łamanie przepisów związanych z przeciwdziałaniem epidemii. - Zakładam, że skończyło się na zwykłym mandacie. Na chwilę będzie spokój, ale tylko na chwile. Oni są znani w Kuźni Raciborskiej, od lat uchodzi im to bezkarnie - dodaje zbulwersowany mieszkaniec Kuźni Raciborskiej.

Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu Paweł Malcharczyk potwierdza, że 4 kwietnia około godz. 11.00 policjanci interweniowali na ul. Lewandowskiego w Kuźni Raciborskiej. Sześciu mężczyzn, którzy popełnili wykroczenia, odpowie za swoje zachowanie przed sądem (policjanci sporządzili do sądu wniosek o ich ukaranie).

- Dodatkowo policjanci w związku z naruszeniem przepisów o zapobieganiu, zwalczaniu i przeciwdziałaniu COVID-19 przekazali dokumentację zdarzenia do sanepidu - informuje P. Malcharczyk. Na mężczyzn może teraz zostać nałożona kara administracyjna (nawet 30 tys. zł).

(ż)