Wtorek, 26 maja 2020

imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

RSS

Patrol

Strażnicy i policjanci patrolują miasto. Nawet 5 tys. zł mandatu

04.04.2020 06:30 | 18 komentarzy | ska

Kontrolują osoby na kwarantannie, sprawdzają miejskie parki i skwery. W czasie epidemii jastrzębska policja i straż miejska intensyfikują działania.

Strażnicy i policjanci patrolują miasto. Nawet 5 tys. zł mandatu
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Strażnicy i policjanci patrolują miasto. Nawet 5 tys. zł mandatu

Epidemia koronawirusa to próba naszej odpowiedzialności i dyscypliny. Nieodpuszczalne jest, aby osoby, mające pozostawać na kwarantannie, opuszczały miejsce zamieszkania. Nawet zdrowi mieszkańcy miasta nie powinni korzystać z parków czy miejskich siłowni, a przemieszczać można się jedynie w sprawach niezbędnych (np. do pracy lub na zakupy).

Wszystko to skawpliwie kontroluje jastrzębska policja i straż miejska.

- Zakazy związane z przemieszczaniem się w miejscach publicznych muszą być respektowane. W trosce o zdrowie mieszkańców naszego miasta będziemy stanowczo egzekwować obowiązujące przepisy. Ci, którzy lekceważą wprowadzone prawo, narażają na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale też innych – swoich bliskich, znajomych, sąsiadów - deklarują policjanci.

Policja przypomina również o bezpłatnej aplikacji "Kwarantanna domowa", ułatwiającej kontrolowanie osób, które powinny pozostać w izolacji. Przypominamy, że naruszenie zasad kwarantanny domowej, a także przebywanie w miejscach wyłączonych z użytkowania (jak parki czy tereny rekreacyjne) zagrożone jest mandatem w wysokości od 5 do 30 tys. zł.