Piątek, 3 grudnia 2021

imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza

RSS

Patrol

Nocna kontrola w Czerwionce. Kierowca volkswagena znów jechał naćpany

03.04.2020 18:43 | 0 komentarzy | acz

Rybniccy policjanci z grupy "SPEED" zatrzymali do kontroli drogowej 27-letniego kierowcę volkswagena. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających.

Nocna kontrola w Czerwionce. Kierowca volkswagena znów jechał naćpany
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło w godzinach nocnych w Czerwionce-Leszczynach na ulicy Broniewskiego. Podczas patrolowania ulic powiatu, stróże prawa z rybnickiej grupy "SPEED" zauważyli kierowcę volkswagena passata, który wzbudził ich podejrzenia. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 27-latek ma zatrzymane prawo jazdy za jazdę pod wpływem środków odurzających. Ponadto podczas kontroli mundurowi zwrócili uwagę na podejrzane zachowanie kierowcy, więc oprócz standardowego badania stanu trzeźwości, użyli narkotestera. Wskazał on, że mieszkaniec powiatu rybnickiego może znajdować się pod wpływem narkotyków, jednak ostatecznie potwierdzi to badanie krwi, którą pobrano od mężczyzny. Ponadto podczas przeszukania pojazdu stróże prawa znaleźli w panelu sterowania szyb środki odurzające. Mężczyzna został zatrzymany, a jego samochód został odholowany na parking strzeżony.

W wyniku dalszych czynności kryminalni z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszcynach znaleźli w pomieszczeniach piwnicznych bloku mieszkalnego podejrzanego amfetaminę. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do zarzucanych mu czynów.
(acz)