Piątek, 5 czerwca 2020

imieniny: Waltera, Bonifacego, Dobromira

RSS

Patrol

Kolizja, zalana droga i dwa pożary [RAPORT STRAŻAKÓW]

02.04.2020 11:32 | 0 komentarzy | żet

1 kwietnia strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji sześć razy, interweniując w miejscowościach Krzanowice, Pietrowice Wielkie oraz Racibórz.

Kolizja, zalana droga i dwa pożary [RAPORT STRAŻAKÓW]
Fot. OSP Pietrowice Wielkie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwszy wyjazd strażaków to godz. 12.21. Wówczas ochotnicy udali się na ul. Staszica w Raciborzu, aby dowieźć żywność dla osoby przebywającej w kwarantannie. O godz. 14.48 strażacy interweniowali na ul. Górnej w Krzanowicach, gdzie doszło do kolizji drogowej. Obyło się bez osób poszkodowanych, konieczne było usunięcie płynów eksploatacyjnych, które wyciekły na jezdnię. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 15 tys. zł.

Kolejna interwencja strażaków to ul. Wojska Polskiego w Raciborzu (godz. 14.56), gdzie na jezdnię wypływała woda z uszkodzonej instalacji wodociągowej. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i uprzątnęli jezdnię z wypłukanego przez wodę żwiru.

O godz. 15.40 cztery zastępy strażaków (zawodowcy i ochotnicy) udały się w rejon ulicy Jana Pawła II w Pietrowicach Wielkich, gdzie paliła się trawa. Strażacy szybko uporali się z ogniem. Prawdopodobnie doszło tam do podpalenia.

Kolejne interwencje to ul. Słowackiego, gdzie w jednym z mieszkań uruchomiła się czujka tlenku węgla (okazało się, że doszło do awarii urządzenia) oraz ul. Czarnieckiego w Raciborzu, gdzie ktoś podpalił zderzak volkswagena polo (ogień został ugaszony przez policjantów, którzy przybyli na miejsce przed strażakami).