Sobota, 6 czerwca 2020

imieniny: Dominiki, Norberta, Laurentego

RSS

Patrol

Mimo zakazu spotkali się na piwku. Zareagowali sąsiedzi

01.04.2020 12:04 | 1 komentarz | acz

Od ubiegłego tygodnia w naszym kraju obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem. Choć większość obywateli przestrzega wprowadzonych ograniczeń to zdarzają się przypadki skrajnej nieodpowiedzialności i łamania prawa. Przykładem może być zasługująca na surową naganę postawa czterech mężczyzn, którzy spotkali się “na mieście”, by wypić razem alkohol.

Mimo zakazu spotkali się na piwku. Zareagowali sąsiedzi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czterej mężczyźni, w wieku od 24 do 59 lat, w miniony weekend, w Żorach, zostali przyłapani na łamaniu przepisów zarówno tych zakazujących spożywania alkoholu w miejscach publicznych, jak i związanych z wprowadzonymi ograniczeniami w czasie panującej epidemii. O tym, że naruszyli przepisy bezpieczeństwa policjanci dowiedzieli się od mieszkańców, którzy dostrzegli grupę przez okna i zaalarmowali stróżów prawa.

Mundurowi natychmiast zareagowali i podjęli wobec mężczyzn interwencję. Niestety spotkali się z lekceważącą postawą wobec prawa i odmową przyjęcia mandatów karnych. Krnąbrna czwórka stanie teraz przed sądem, mężczyznom grozi nawet do 5 tys. złotych grzywny.