Piątek, 5 czerwca 2020

imieniny: Waltera, Bonifacego, Dobromira

RSS

Patrol

Zaczęło się od gorącego popiołu, skończyło na uszkodzonym oknie i stopionej elewacji

01.04.2020 10:41 | 6 komentarzy | żet

31 marca strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji cztery razy, interweniując w miejscowościach Chałupki, Krowiarki, Nędza i Rudyszwałd.

Zaczęło się od gorącego popiołu, skończyło na uszkodzonym oknie i stopionej elewacji
Fot. OSP Nędza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wtorek 31 marca rozpoczął się dla raciborskich strażaków od zabezpieczenia miejsca kolizji drogowej, do której doszło na ul. Wojsk Ochrony Pogranicza w Rudyszwałdzie (godz. 6.25). Osoba kierująca samochodem osobowym uderzyła w barierę. Obyło się bez osób poszkodowanych, jednak wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 5 tys. zł.

O godz. 10.27 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w rejonie ul. Raciborskiej w Chałupkach. Ostatecznie okazało się, że był to alarm fałszywy, ale podniesiony w dobrej wierze.

Kolejna interwencja strażaków to pożar śmietnika przy ul. Zielonej w Nędzy (godz. 18.28). Ogień strawił część elewacji pobliskiego garażu (stopiła się styropianowa izolacja) oraz uszkodził okno w budynku. Nikt nie doznał obrażeń. W działania gaśnicze zaangażowano sześć zastępów strażaków (zawodowców i ochotników). Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 5 tys. zł, a wartość uratowanego mienia na 600 tys. zł. Prawdopodobnie przyczyną zaprószenia ognia było wrzucenie do pojemnika na odpady gorącego popiołu z pieca.

Ostatnia wtorkowa interwencja strażaków polegała na ugaszeniu pożaru sadzy w kominie budynku przy ul. Wyzwolenia w Krowiarkach (godz. 20.35).

Ponadto strażacy - jak co dzień - prowadzili kontrole sanitarne na przejściu granicznym w Chałupkach, a także zapewniali obsługę techniczną namiotu pneumatycznego przy szpitalu w Raciborzu.