Sobota, 5 grudnia 2020

imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy

RSS

Patrol

Epidemia koronawirusa:

Miał 2,5 promila, skończył jazdę na płocie. Pijani kierowcy w natarciu

31.03.2020 09:20 | 1 komentarz | art

Jak poinformowała wodzisławska Policja, w miniony weekend funkcjonariusze  zatrzymali w powiecie wodzisławskim trzech amatorów jazdy na podwójnym gazie, z czego dwóch było sprawcami kolizji. Jeden z nich swoim renault zawisł na bramie  posesji w Gorzyczkach.

Miał 2,5 promila, skończył jazdę na płocie. Pijani kierowcy w natarciu
Auto pijanego kierowcy na płocie w Gorzyczkach. fot. Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W piątek 27 marca na ulicy Piaskowej w Gorzycach policjanci zatrzymali kierowcę forda. Okazało się, że doświadczony kierowca auta, 68-latek miał w organizmie blisko dwa promile alkoholu. Stracił już prawo jazdy.

Tego samego dnia w Mszanie doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący audi jadąc w kierunku Skrzyszowa, nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, w wyniku czego wpadł w poślizg, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie uderzył w latarnię, a następnie w betonowy słup energetyczny. W wyniku zdarzenia pojazd dachował. 47-latek wydmuchał prawie promil alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

W sobotę około 17.50 mundurowi zostali wezwani na ulicę Raciborską w Gorzyczkach. Na miejscu ustalono, że kierujący renault jadąc zbyt szybko, stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego przejechał przez chodnik i kontynuując jazdę po nierównym pasie zieleni, został wyrzucony w górę, co spowodowało zawieszenie tyłu pojazdu na ogrodzeniu posesji. Kierowca próbował zbiec z miejsca zdarzenia, lecz został przytrzymany przez świadków zdarzenia. 35-latka zbadano na zawartość alkoholu jeszcze przez zabraniem go do szpitala. W organizmie pirata drogowego było blisko 2,5 promila alkoholu. W szpitalu pobrano mu także krew do badań. Okazało się także, że mężczyzna ma zatrzymane prawo jazdy, a ponadto posiada zakaz prowadzenia pojazdów. Za złamanie sądowego zakazu grozi mu nawet do 3 lat więzienia.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze i dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych, które jak widać po dzisiejszym poranku, zmieniają się z dnia na dzień. W takich sytuacjach pomóc nam może opanowanie i ostrożność za kierownicą oraz unikanie gwałtownych reakcji.