Piątek, 5 czerwca 2020

imieniny: Waltera, Bonifacego, Dobromira

RSS

Patrol

Cztery pożary. Prawdopodobnie to sprawka podpalaczy [RAPORT STRAŻAKÓW]

30.03.2020 08:39 | 0 komentarzy | żet

W dniach 27-29 marca strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji dziwięć razy, interweniując w miejscowościach Krzanowice, Racibórz oraz Tworków.

Cztery pożary. Prawdopodobnie to sprawka podpalaczy [RAPORT STRAŻAKÓW]
Fot. OSP Krzanowic /Facebook
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Najwięcej interwencji odnotowano 27 marca. już o godz. 2.30 strażacy udali się na ulicę Rzemieślniczą w Raciborzu, gdzie w jednym z mieszkań uruchomiła się czujka tlenku węgla. Strażacy potwierdzili obecność czadu w mieszkaniu. Sprawdzono również pozostałe lokale w kamienicy. Okazało się, że są one wolne od czadu. Na miejsce wezwano przedstawiciela administracji budynku, któremu polecono wykonanie kontroli przewodów kominowych i wentylacyjnych w budynku.

O godz. 10.23 strażacy udali się na ul. Mariańską w Raciborzu, gdzie ugasili pożar trawy. Prawdopodobna przyczyna zaprószenia ognia to podpalenie. Następnie strażacy z OSP dowozili żywność. Działania te miały związek z epidemią koronawirusa. Kolejna interwencja to ul. Zamkowa w Raciborzu, gdzie na gałęziach drzew zawisł dron. Strażacy ściągnęli urządzenie przy pomocy drabiny mechanicznej. O godz. 18.57 ponownie udali się na ul. Mariańską, żeby ugasić jeszcze jeden pożar trawy. Kolejna interwencja to również ulica Mariańska (godz. 19.23). Tym razem strażacy na prośbę policji otworzyli mieszkanie, którego lokator wymagał pomocy medycznej. Następnie czynności ratunkowe przejęli pracownicy pogotowia.

Ostatnia piątkowa interwencja strażaków to ul. Polna w Krzanowicach (godz. 19.32), gdzie doszło do pożaru stogu słomy. Do akcji skierowano osiem zastępów strażaków (zawodowców oraz ochotników). Działania trwały 12,5 godziny. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 3 tys. zł. Prawdopodobnie również w tym przypadku doszło do podpalenia.

28 marca o godz. 10.09 strażacy udali się na ul. Dworcową w Tworkowie, gdzie na terenie budowy znaleziono niewybuch. Wkrótce teren zabezpieczyli policjanci. O godz. 21.28 strażacy ugasili pożar śmieci przy ul. Zamoyskiego w Raciborzu<Racibórz ul. Zamoyskiego>. Obyło się bez strat. Prawdopodobna przyczyna zaprószenia ognia to podpalenie.

Ponadto strażacy codziennie wspomagają straż graniczną i policję w prowadzeniu kontroli sanitarnych na granicy w Chałupkach.