Wtorek, 26 maja 2020

imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

RSS

Patrol

Przekazał fałszywym policjantom 35 tysięcy złotych

29.03.2020 11:48 | 0 komentarzy | acz

Apele i liczne kampanie społeczne nie do wszystkich trafiają. Śledczy z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu prowadzą dochodzenie w sprawie oszustw metodą na policjanta. Fałszywy funkcjonariusz zadzwonił pod numer telefonu stacjonarnego i na potrzeby swojego „śledztwa” wyłudził 35 tys. zł.

Przekazał fałszywym policjantom 35 tysięcy złotych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

53-latek z Gliwic dał się nabrać na historię przedstawioną przez podszywającego się pod oficera CBŚP mężczyznę. W scence dla pokrzywdzonego zagrał jeszcze „prokurator”, z którym oszukany miał okazję przez chwilę porozmawiać przez telefon. Informacja, jaką uzyskał, była w gruncie rzeczy powszechnie znaną - wciąż przestrzegają przed nią policjanci i wszystkie media.

Oszczędności 53-latka, deponowane w jednym z banków, były rzekomo zagrożone. Aby uwiarygodnić tę wiadomość, poszkodowany miał, tonowo na klawiaturze telefonu, wybrać numer alarmowy służb. Również tym razem informacje przekazane przez ,,funkcjonariusza” zostały potwierdzone, niby przez prokuratora, który polecił rozmówcy wypłacić gotówkę i przekazać policjantowi po cywilnemu.

Dalej sytuacja rozegrała się standardowo: gliwiczanin podał numer swojego telefonu komórkowego i instruowany przez oszustów, udał się do banku, po czym, w reklamówce, przekazał swoje oszczędności nieznanemu człowiekowi.

Po „akcji” przyszedł czas na refleksję i… udanie się po pomoc do prawdziwych funkcjonariuszy. Natychmiast wszczęto dochodzenie, które prowadzi wydział do walki z przestępczością przeciwko mieniu gliwickiej KMP.