Czwartek, 25 lutego 2021

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

Patrol

Żużlowiec Rafał Sz. aresztowany na trzy miesiące

27.03.2020 11:12 | 4 komentarze | acz

Na wniosek śledczych i prokuratora, rybnicki sąd tymczasowo aresztował na 3 miesiące mężczyznę, który we wtorek doprowadził do wypadku drogowego w Rybniku. Mężczyzna uciekł pieszo z miejsca zdarzenia nie udzielił pomocy poszkodowanej.

Żużlowiec Rafał Sz. aresztowany na trzy miesiące
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło minionego wtorku, około godziny 20.00, na ulicy Raciborskiej w Rybniku. Jak wstępnie ustalili policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy, kierujący volkswagenem, 38-letni mieszkaniec powiatu gliwickiego, jechał w kierunku Rybnika. Podczas wyprzedzania zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z mazdą, którą kierowała 33-letnia mieszkanka powiatu raciborskiego. Kobieta została ciężko ranna i z miejsca wypadku została przetransportowana do WSS nr 3 w Rybniku.

Mężczyzna uciekł pieszo z miejsca wypadku. Został zatrzymany przez stróżów prawa na ulicy Brzozowej. 38-latek odmówił badania na alkomacie, w związku z czym pobrano mu krew. Wyniki badań dadzą odpowiedź na to czy w chwili zdarzenia był trzeźwy.Mieszkaniec powiatu gliwickiego usłyszał już zarzuty spowodowanie wypadku drogowego, ucieczkę z miejsca zdarzenia oraz nieudzielenie pomocy poszkodowanej. Na wniosek śledczych i prokuratora, rybnicki sąd postanowił o tymczasowym aresztowaniu 38-latka na okres 3 miesięcy. Śledczy nadal ustalają szczegółowe okoliczności tego wypadku.