Niedziela, 31 maja 2020

imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli

RSS

Patrol

Strażacy z Jastrzębia pomagają medykom i osobom na kwarantannie [ZDJĘCIA]

27.03.2020 09:13 | 0 komentarzy | ska

Strażacy z Jastrzębia-Zdroju walczą z koronawirusem różnymi sposobami, często narażając swoje zdrowie przy niesieniu pomocy. 

Strażacy z Jastrzębia pomagają medykom i osobom na kwarantannie [ZDJĘCIA]
fot. KM PSP Jastrzębie-Zdrój
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Strażacy z Jastrzębia pomagają medykom i osobom na kwarantannie [ZDJĘCIA]

- "Być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia…nawet z narażeniem życia…” Takie są najważniejsze słowa roty ślubowania strażaków w służbie. Ratować życie nawet z narażeniem własnego życia. W dobie pandemii koronawirusa, która objęła cały świat i stanowi wielkie zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi strażacy dokładają wszelkich starań w działaniach ograniczających rozprzestrzenianie się wirusa. W Jastrzębiu-Zdroju ratownicy użyczyli szpitalowi potrzebnego sprzętu do stworzenia miejsca wstępnej segregacji pacjentów. Namiot zlokalizowany przy izbie przyjęć i przeznaczony jest do wstępnej segregacji pacjentów chorych na COVID-19 - informuje kpt. Łukasz Cepiel, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju. Strażacy stanowią również obsługę techniczną w razie potrzeb związanych z reorganizacją namiotu wstępnej kwalifikacji  oraz dostarczaniu potrzebnego sprzętu jak nagrzewnice służące zapewnieniu komfortu termicznego. Codziennie w namiocie dyżuruje co najmniej jeden strażak służący pomocą personelowi medycznemu. 

- Ratownicy nie tylko prowadzą czynności mające na celu przerwanie łańcucha rozprzestrzeniania się wirusa, wspomagają również osoby już chore lub objęte kwarantanną domową dostarczając żywność  lub też artykuły pierwszej potrzeby. Zadania te podejmują strażacy ochotnicy z OSP Ruptawa - dodaje kpt. Łukasz Cepiel. 

W związku z wysokim ryzykiem zarażenia i rozprzestrzeniania się koronawirusa strażacy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju zwracają się z apelem, by ograniczać wszelkie formy spotkań oraz załatwiać sprawy urzędowe poprzez formy elektronicznej korespondencji w szczególności poprzez epuap, e-mail oraz telefonicznie.