Czwartek, 29 października 2020

imieniny: Euzebii, Wiloletty, Narcyza

RSS

Patrol

Akcja strażaków w McDonalds w Wodzisławiu - powodem zadymienie w restauracji [ZDJĘCIA]

25.03.2020 17:51 | 2 komentarze | ska, AgaKa

TEKST AKTUALIZOWANY

Klienci restauracji McDonalds znaleźli się w samym środku akcji gaśniczej po tym, kiedy w restauracji zgasło światło i pojawiło się zadymienie. 

Akcja strażaków w McDonalds w Wodzisławiu - powodem zadymienie w restauracji [ZDJĘCIA]
Pożar w restauracji w Wodzisławiu? Strażacy szukają źródła zadymienia. fot. AgaKa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Akcja strażaków w McDonalds w Wodzisławiu - powodem zadymienie w restauracji

Do akcji zadysponowano zastępy z JRG Wodzisław Śląski, OSP Radlin II i OSP Czyżowice. Strażacy szukają przyczyny zadymienia, m.in. korzystając z sprawdzając konstrukcję dachu restauracji. Akcja gaśnicza trwa, wkrótce więcej szczegółów na naszym portalu. 

AKTUALIZACJA:

Strażacy dokładnie sprawdzili obiekt pod kątem wyszukania zarzewia pożaru. Użyto również kamery termowizyjnej, ale nie znaleziono żadnego źródła pożaru. Powodem wezwania strażaków, jak już informowaliśmy, było pojawienie się dymu, który wydobywał się z kratki wentylacyjnej. Strażacy podejrzewają, że powodem zadymienia mogło być zwarcie instalacji elektrycznej, dlatego przekazali obiekt kierownikowi restauracji. Przed ponownym uruchomieniem lokalu konieczne będzie sprawdzenie instalacji przez elektryka. W działaniach ratowniczo-gaśniczych udział brało 6 zastępów strażaków: cztery zastępy z JRG (w tym drabina hydrauliczna) oraz dwa z OSP.