Sobota, 30 maja 2020

imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

RSS

Patrol

Strażacy z Jastrzębia-Zdroju pomagają osobom na kwarantannie

24.03.2020 12:11 | 4 komentarze | ska

Wczoraj, w poniedziałek 23 marca strażacy z Jastrzębia-Zdroju dwukrotnie pomagali w dowożeniu posiłków dla osób objętych kwarantanną. 

Strażacy z Jastrzębia-Zdroju pomagają osobom na kwarantannie
fot. arch.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Strażacy z Jastrzębia-Zdroju pomagają osobom na kwarantannie

Posiłki strażacy dowieźli do osoby przebywającej na kwarantannie w mieszkaniu przy ul. Małopolskiej. Strażacy zgodnie z przyjętą procedurą umieszczają posiłek w skrzynce, którą zostawiają przed progiem drzwi. Są zaopatrzeni w rękawiczki jednorazowe, gogle i maseczki. Dzwonią do mieszkania, po czym oddalają się na bezpieczną odległość. Kiedy osoba przebywająca na kwarantannie wychodzi po posiłek, strażacy mogą podpytać o stan zdrowia i ewentualne potrzebne produkty, które trzeba dostarczyć. Informują także, że w przypadku pojawienia się objawów należy dzwonić na numer alarmowy i poinformować o możliwości infekcji koronawirusem. W poniedziałek 23 marca pomoc osobom na kwarantannie świadczyli strażacy z OSP Ruptawa. 

Warto dodać, że obecnie podczas przyjmowania zgłoszeń w Komendzie Miejskiej PSP w Jastrzębiu-Zdroju dyżurni pytają każdego zgłaszającego, czy nie przebywa na kwarantannie lub też czy nie miał kontaktu z osobami zarażonymi. To procedura mająca uchronić strażaków przed zarażeniem siebie oraz współpracowników w komendzie. - W przypadku zastosowania kwarantanny dla jednego strażaka, musi się jej poddać praktycznie cała komenda. Musimy stosować odpowiednie procedury, aby nie doszło do sytuacji, że nie będziemy mogli nieść pomocy przy pożarach czy miejscowych zagrożeniach, jak np. wypadki samochodowe - mówi nam kpt. Łukasz Cepiel, oficer prasowy KM PSP Jastrzębie-Zdrój.