Piątek, 5 marca 2021

imieniny: Adriana, Fryderyka, Oliwii

RSS

Patrol

Świadek zatrzymał bandytę, który napadł na przechodnia w Żorach

10.03.2020 08:20 | 0 komentarzy | acz

Wzorową postawą obywatelską wykazał się 25-letni dostawca z Żor, który w sobotę nad ranem zauważył, jak młody mężczyzna okłada pięściami leżącego człowieka. Będący świadkiem zdarzenia wybiegł ze sklepu, krzyknął, a później pojechał za uciekającym napastnikiem. 25-latkowi udało się również odzyskać portfel należący do pokrzywdzonego.

Świadek zatrzymał bandytę, który napadł na przechodnia w Żorach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło w sobotę nad ranem, przed jednym ze sklepów nieopodal centrum miasta. 25-latek, zatrudniony w nim jako dostawca zauważył w pewnym momencie, że na zewnątrz młodszy mężczyzna bije innego. Nie zastanawiając się ani chwili wybiegł przed sklep, krzyknął w stronę napastnika, zdążył jeszcze zapytać leżącego mężczyznę, czy nie potrzebuje pomocy i ruszył w pościg za sprawcą.

Po chwili zauważył go w rejonie ulicy Stodolnej. Zatrzymał się i nakazał mężczyźnie oddać skradziony portfel, ten porzucił łup i po chwili zniknął z oczu 25-latka. Na szczęście dzięki postawie dostawcy i sprzedawczyni ze sklepu policjanci szybko ustalili tożsamość sprawcy i namierzyli go na osiedlu Księcia Władysława. Jak się okazało, był nim 16-letni poszukiwany, uciekinier z ośrodka wychowawczego. Nastolatek trafił do policyjnej izby dziecka, a o jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd rodzinny i nieletnich.