Sobota, 6 marca 2021

imieniny: Jordana, Róży, Kolety

RSS

Patrol

Gaz w Krzyżanowicach i wielki pożar w Krzanowicach - weekendowy raport strażaków

02.03.2020 09:46 | 0 komentarzy | żet

W dniach 28 lutego - 1 marca strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji dziewięć razy, interweniując m.in. w związku z uszkodzeniem gazociągu w Krzyżanowicach, wielkim pożarem słomy w Krzanowicach, zderzeniem trzech samochodów w Rudach oraz pożarem fiata na ul. Słowackiego w Raciborzu.

Gaz w Krzyżanowicach i wielki pożar w Krzanowicach - weekendowy raport strażaków
Pożar słomy w Krzanowicach (fot. OSP KSRG Krzanowice/Facebook)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Uszkodzony przewód gazowy

W piątek 28 lutego strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji siedem razy. Najpierw o godz. 10.13 wyważyli drzwi do mieszkania przy ul. Skłodowskiej w Raciborzu. Przebywającą w środku osobę, która wymagała pomocy, przekazano pod opiekę pracownika OPS.

Godzina 12.57 to zgłoszenie o uszkodzeniu gazociągu przy ul. Głównej w Krzyżanowciach. W działania zaangażowano sześć zastępów strażaków zawodowych oraz ochotników, a także policjantów i pracowników pogotowia gazowego. Na miejscu ustalono, że podczas prac przy ustawianiu płotu przebito przewód gazowy niskiego ciśnienia. Strażacy zacisnęli przewód, jednocześnie monitorując teren eksplozjometrem. Następnie pracownicy pogotowia gazowego usunęli awarię. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 100 zł.

Kolizja trzech samochodów na Opawskiej

O godz. 14.26 strażacy zabezpieczyli miejsce kolizji i uprzątnęli jezdnię ul. Opawskiej w Raciborzu z resztek rozbitych pojazdów - mazdy 6, renault twingo oraz seata ibizy. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 10 tys. zł. Jedna z uczestniczek uskarżała się na ból nogi, jednakże przybyli na miejsce ratownicy medyczni stwierdzili, że kobieta nie odniosła obrażeń wymagających hospitalizacji.

Kolejna zgłoszenie to prośba otwarcie mieszkania przy ul. Piwnej w Raciborzu. Lokatorka mieszkania nie mogła się ruszyć z powodu silnego bólu pleców. Tym razem obyło się bez siłowego otwarcia mieszkania - na miejscu w porę pojawił się członek rodziny kobiety, który otworzył drzwi zapasowym kluczem.  Kobietę przekazano pod opiekę ratowników medycznych.

O godz. 17.46 strażacy udali się na ul. Hetmańską w Raciborzu, gdzie miało dojść do próby samobójczej. Gdy dotarli na miejsce, kobieta była już pod opieką policjantów.

Wielki pożar słomy

Wieczorem przy ul. Samborowickiej w Krzanowicach doszło do wielkiego pożaru słomy (godz. 20.56). Do akcji gaśniczej skierowano sześć zastępów strażaków zawodowych oraz ochotników. W dwóch stogach składowanych było łącznie 350 balów słomy. Strażacy ugasili pożar, jednak do tego czasu ogień zdążył strawić lub uszkodzić 60 bali słomy. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 7,5 tys. zł. Przypuszczalna przyczyna zaprószenia ognia do podpalenie.

Ostatnia piątkowa interwencja strażaków wiązała się z zapachem spalenizny w budynku przy ul. Kościuszki w Raciborzu (godz. 21.52). Na miejscu okazało się, że lokator jednego z mieszkań zasnął, pozostawiając potrawę na kuchence.

Zderzenie trzech samochodów i pożar fiata

1 marca strażacy interweniowali w związku z wypadkiem na Przeryciu w Rudach. Zderzyły się tam trzy samochody, a do szpitala przewieziono pięciu uczestników zdarzenia - troje dorosłych oraz dwoje dzieci. Szczegóły: Zderzenie trzech samochodów w Rudach [ZDJĘCIA].

O godz. 17.43 strażacy odebrali zgłoszenie o pożarze samochodu na ul. Słowackiego w Raciborzu. Szczegóły: Pożar samochodu na Słowackiego w Raciborzu [ZDJĘCIA].