Niedziela, 5 kwietnia 2020

imieniny: Ireny, Wincentego, Julianny

RSS

Patrol

Silny wiatr łamał drzewa i zrywał kawałki dachów powiecie wodzisławskim [ZDJĘCIA]

24.02.2020 10:51 | 0 komentarzy | ska

W wyniku silnego wiatru, który pojawił się w regionie w nocy z niedzieli na poniedziałek 24 lutego, uszkodzone zostały dachy i drzewa, a także samochody. Strażacy odnotowali kilka interwencji na terenie powiatu wodzisławskiego.

Silny wiatr łamał drzewa i zrywał kawałki dachów powiecie wodzisławskim [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Silny wiatr łamał drzewa i zrywał kawałki dachów powiecie wodzisławskim

Interwencje po wichurze rozpoczęły się od Radlina, gdzie strażacy zostali wezwani do powalonego drzewa przy wejściu do szkoły na ul. Wiosny Ludów.

- Później o 7.30 mieliśmy kolejne zgłoszenie związane z wiatrami. Drzewo spadło na samochody na os. Dąbrówki w Wodzisławiu Śląskim. Uszkodzone zostały dwa samochody osobowe – opel corsa i toyota auris – informuje bryg. Jacek Filas, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Wodzisławiu Śląskim.

Kolejne zgłoszenie do strażaków dotarło z Turzy Śląskiej, gdzie na ul. Ligonia garaż blaszany upadł na samochód. Strażacy oprócz tego usuwali jeszcze kilka konarów drzew i zabezpieczali dachy, m.in. w Wodzisławiu-Zawadzie, gdzie wiatr zerwał część poszycia dachowego z eternitu przy ul. Adama Dzika. Do tego zdarzenia zadysponowano jeden zastęp z JRG Wodzisław oraz jeden zastęp strażaków z OSP Zawada.