Sobota, 15 maja 2021

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

Patrol

Policjant stracił dorobek życia w pożarze w Czerwionce

24.02.2020 07:40 | 0 komentarzy | acz

W wyniku pożaru, który kilka dni temu rozniecił piroman w Czerwionce-Leszczynach, policjant z Orzesza stracił dorobek całego życia oraz dach nad głową. Mundurowy w czasie pożaru był w domu, ratował domowników przed rozprzestrzeniającym się ogniem i współdziałał ze służbami w akcji ratunkowej. Teraz policjant wraz z małżonką oraz trójką dzieci potrzebują wsparcia w powrocie do normalnego życia.

Policjant stracił dorobek życia w pożarze w Czerwionce
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W wyniku pożaru, który kilka dni temu rozniecił piroman w Czerwionce-Leszczynach, policjant z Orzesza stracił dorobek całego życia oraz dach nad głową. Mundurowy w czasie pożaru był w domu, ratował domowników przed rozprzestrzeniającym się ogniem i współdziałał ze służbami w akcji ratunkowej. Teraz policjant wraz małżonką oraz trójką dzieci potrzebują wsparcia w powrocie do normalnego życia.

Do zdarzenia doszło we wtorek 18 lutego. Około godz.18:30 rybniccy policjanci otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku przy ul. Generała Hallera w Czerwionce-Leszczynach. Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce, dach kamienicy stał w płomieniach. Podczas akcji gaśniczej okazało się, że kilkaset metrów dalej - na ulicy Wolności, palił się kolejny budynek. Służby natychmiast ruszyły z pomocą. Z obu budynków ewakuowano łącznie 48 osób. Żadna z nich nie doznała poważnych obrażeń, jednak ogień strawił ich dobytek. Jak się okazało, za pożar odpowiedzialny jest 29-letni mężczyzna, który dokonał podpalenia budynków. Usłyszał on zarzuty i został tymczasowo aresztowany. Minie jednak wiele czasu, nim mieszkańcy wrócą do normalnego życia i przestaną odczuwać skutki tej tragedii.

Wśród osób poszkodowanych był policjant z Komisariatu Policji w Orzeszu, który wraz z żoną i trójką dzieci w wieku 4,10 i 13 lat stracili dorobek całego życia i dach nad głową. Obecnie ich lokum nie nadaje się do zamieszkania i przebywają u rodziny. Wsparcia finansowego policjantowi udzielił Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach oraz inne podmioty i mieszkańcy Czerwionki-Leszczyn, za co mundurowy i jego bliscy serdecznie dziękują. Jak podkreśla policjant, wszyscy zostali tylko w tym, co mieli na sobie, a dzięki wsparciu rzeczowemu, finansowemu i oraz duchowemu powoli dochodzą do siebie po tych przykrych wydarzeniach. Koleżanki i koledzy mundurowi zorganizowali dla policjanta specjalną zbiórkę finansową na odbudowę mieszkania, którą każdy z nas może wspomóc wchodząc na stronę:

https://zrzutka.pl/vj5ew8