Czwartek, 17 czerwca 2021

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Patrol

Jest areszt dla podpalacza z Czerwionki

21.02.2020 10:12 | 0 komentarzy | acz

Sąd Rejonowy w Rybniku aresztował na 3 miesiące 29-latka, podejrzanego o podpalenie kamienic w Czerwionce-Leszczynach.

Jest areszt dla podpalacza z Czerwionki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Policjanci z komisariatu w Czerwionce-Leszczynach we wtorek, około godziny 21.30 zatrzymali podejrzewanego o podpalenie dwóch kamienic w Czerwionce.

Następnie wraz ze śledczymi z Rybnika oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wykonali szereg czynności dochodzeniowych. Na miejscu zdarzenia przez dwa dni pracowali technicy kryminalistyki, prokurator i biegły z zakresu pożarnictwa. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyźnie zarzutów.

Wczoraj 29-latek został doprowadzony do prokuratura, od którego usłyszał zarzut spowodowania pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób, a także mieniu w wielkich rozmiarach. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia. Zebrany w sprawie materiał dowodowy wysoce uprawdopodabnia winę podejrzanego. Wczoraj prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie sprawcy na 3 miesiące, do czego sąd się przychylił. W tym czasie prokurator i policyjni detektywi będą prowadzili śledztwo, zbierali dalsze dowody oraz weryfikowali wyjaśnienia podejrzanego.

(acz)