środa, 8 kwietnia 2020

imieniny: Dionizego, Cezaryny, Radosława

RSS

Patrol

Żory: Ratownicy wynieśli z mieszkania nagą kobietę, a karę dostał sąsiad

17.02.2020 22:57 | 2 komentarze | ska

Pan Roman, mieszkaniec Żor nie może pogodzić się z wyrokiem sądu, który nałożył na niego grzywnę i karę prac społecznych. To kara za znieważenie policjantów. Pytanie, czy takie zdarzenia faktycznie miały miejsce podczas akcji ratowników medycznych, którzy w asyście policjantów wynieśli na zewnątrz bloku zupełnie nagą lokatorkę. Sprawę pana Romana poruszyli dziennikarze programu "Uwaga" TVN. 

Żory: Ratownicy wynieśli z mieszkania nagą kobietę, a karę dostał sąsiad
fot. TVN
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Żory: Ratownicy wynieśli z mieszkania nagą kobietę, a karę dostał sąsiad

W programie "Uwaga" poruszono temat pana Romana, który chciał pomóc sąsiadce i rzucił kilka uwag w kierunku funkcjonariuszy. To widać na nagraniu z incydentu. Wystarczyło to do postawienia mu zarzutu znieważenia policjantów. 

"Pan Roman, który próbował pomóc pani Krystynie, pod koniec zeszłego roku otrzymał skazujący wyrok sądu za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta i ratowniczki medycznej oraz znieważanie ich. Miał ich popychać i szarpać podczas całego zajścia oraz znieważyć ich wulgarnymi słowami. Musi zapłacić grzywnę oraz pokryć koszty postępowania sądowego. W sumie chodzi o kilka tysięcy złotych." - czytamy w serwisie "Uwagi". Co istotne, podczas zajścia (co widać na nagraniu) nie doszło do kontaktu cielesnego pana Romana z funkcjonariuszami. 

Jak twierdzi pani Krystyna, którą wynieśli z mieszkania ratownicy w asyście policji, czuje się zażenowana całą sytuacją. Uważa, że pan Roman jako jedyny zachował empatię i okrył ją, kiedy wszyscy tylko patrzyli. - Dobrze, że Roman, taki dobry człowiek, mnie chciał nakryć. Wiem, że na klatce jeszcze, jak żeśmy na pierwszym piętrze byli, to stawał w mojej obronie, żebym nie była w takim stanie wyprowadzona z mieszkania - mówi w programie TVN pani Krystyna. 

Co istotne prokuratura nie wszczęła postępowania w stosunku do ratowników medycznych i policjantów. Do sądu odwołanie do tej opinii wniosła sama pani Krystyna. Z kolei pan Roman odwołał się od wyroku. 

Cały reportaż "Uwagi" TVN znajdziecie pod tym adresem:

SIŁĄ WYNIEŚLI NAGĄ KOBIETĘ Z MIESZKANIA. UKARANO SĄSIADA, KTÓRY CHCIAŁ JEJ POMÓC