Poniedziałek, 6 kwietnia 2020

imieniny: Izoldy, Celestyny, Ady

RSS

Patrol

PILNE

Jastrzębie-Zdrój: Strażaków zaalarmował czujnik pożarowy w Domusie

17.02.2020 13:57 | 0 komentarzy | ska

W niedzielę 16 lutego do JRG Jastrzębie-Zdrój wpłynął alarm z czujnika przeciwpożarowego w DH Domus przy al. Józefa Piłsudskiego. Funkcjonariusze szybko pojechali na miejsce. 

Jastrzębie-Zdrój: Strażaków zaalarmował czujnik pożarowy w Domusie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jastrzębie-Zdrój: Strażaków zaalarmował czujnik pożarowy w Domusie

Po dojeździe do domu handlowego strażacy próbowali ustalić, jaka była przyczyna uruchomienia czujnika - bo żadnego pożaru nie zlokalizowano. - W jednym z pomieszczeń z kranu leciała woda, co doprowadziło do zalania czujki przeciwpożarowej na kondygnacji poniżej i uruchomienia alarmu - informuje kpt. Łukasz Cepiel, oficer prasowy KM PSP Jastrzębie-Zdrój. 

W sobotę strażacy również odnotowali dwa fałszywe alarmy w dobrej wierze. Pierwszy miał miejsce w bloku przy ul. Turystycznej, gdzie mieszkańcy poczuli swąd spalenizny na klatce schodowej. Okazało się, jak często w takich przypadkach, że powodem pojawienia się zapachu była potrawa pozostawiona na palniku kuchenki. 

Kolejne niepotwierdzone zgłoszenie napłynęło z ul. Szotkowickiej, gdzie miało dojść do pożaru sadzy w przewodzie kominowym domu jednorodzinnego. Po sprawdzeniu okazało się, że nie ma żadnego zagrożenia.