Czwartek, 17 czerwca 2021

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Patrol

Kolekcjoner punktów straci prawo jazdy przez złe parkowanie

13.02.2020 06:34 | 0 komentarzy | acz

Nieprawidłowe parkowanie to problem wielu miast, to też najczęściej wybierane przez internautów zgłoszenie nanoszone na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Tak było i 11 lutego, kiedy to 43-latek, posiadający już na swoim koncie 24 punkty karne, po raz kolejny złamał przepisy.

Kolekcjoner punktów straci prawo jazdy przez złe parkowanie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Samochód, którego kierowca naruszył warunki zatrzymywania pojazdów na chodniku, policjanci zauważyli wczoraj przed 13.00 na łączniku ulicy Wodzisławskiej i Boryńskiej z Żorach. Pojawili się w tym miejscu, gdyż od pewnego czasu otrzymywali zgłoszenia, że właśnie tutaj dochodzi do łamania przepisów. Kiedy rozpoczęli kontrolę, do nieprawidłowo zaparkowanego audi wrócił kierowca i zaczął tłumaczyć, że stanął w tym miejscu tylko na chwilę.

Za naruszenie warunków zatrzymywania na chodniku stróże prawa postanowili ukarać 43-latka mandatem karnym w wysokości 100 złotych i jednym punktem karnym, wówczas to mężczyzna zaczął negocjować z nimi, aby ci go pouczyli. Niestety powodem była maksymalna liczba punktów karnych na koncie kierowcy, której przekroczenie skutkuje wysłaniem go na egzamin kontrolny i czasową utratą uprawnień do kierowania pojazdem. Ostatecznie kierowca skorzystał z prawa do odmowy przyjęcia mandatu karnego i wkrótce jego sprawą zajmie się sąd. Sądząc jednak po liczbie punktów karnych, nie pierwszy raz sprzeciwił się obowiązującemu prawu.
(acz)