Czwartek, 21 stycznia 2021

imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

RSS

Patrol

Epidemia koronawirusa:

Policja uświadamia seniorów. Rozmawiali o bezpieczeństwie

10.02.2020 14:05 | 0 komentarzy | juk

Policjanci z wodzisławskiej komendy przeprowadzili działania profilaktyczne, ukierunkowane na straszą grupę wiekową. Mundurowi odwiedzili emerytów górniczych w Radlinie.

Policja uświadamia seniorów. Rozmawiali o bezpieczeństwie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Policjanci z wodzisławskiej komendy wykorzystują każdą okazję, by o zasadach bezpiecznych zachowań porozmawiać z mieszkańcami naszego powiatu. 6 lutego w Radlinie spotkali się z seniorami koła emerytów górniczych. - Cel, jaki przyświecał inicjatywie to bezpieczeństwo starszych na drodze - mówi Marta Pydych, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl. Dodaje, że mundurowi przypominali zasady bezpiecznego poruszania się pieszych w ruchu drogowym. - Apelowali o noszenie elementów odblaskowych i o bezwzględne kierowanie się zasadą ograniczonego zaufania wobec innych użytkowników dróg - podkreśla Marta Pydych. Podczas spotkania zostały również omówione nowe przepisy ruchu drogowego.

Mundurowi przypominają, że skuteczne zapobieganie sytuacjom niebezpiecznym, stwarzającym zagrożenie dla życia i zdrowia jest niezwykle ważnym obszarem wspólnie podejmowanych działań. Każdy z uczestników ruchu drogowego - kierowca, rowerzysta, pieszy - jest tak samo odpowiedzialny za stan bezpieczeństwa na drogach.

fot. Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śl.