Sobota, 29 lutego 2020

imieniny: Romana, Oswalda, Cyryla

RSS

Patrol

Jechał o 100 km/h za szybko. Pirat drogowy dostał 500 zł mandatu i 10 punktów karnych

27.01.2020 12:54 | 6 komentarzy | juk

Policjanci z wodzisławskiej drogówki zatrzymali kierowcę alfy romeo, który stracił prawo jazdy na trzy miesiące za jazdę z nadmierną prędkością w obszarze zabudowanym.

Jechał o 100 km/h za szybko. Pirat drogowy dostał 500 zł mandatu i 10 punktów karnych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

27 stycznia parę minut po północy policjanci z wodzisławskiej drogówki zauważyli pojazd marki alfa romeo przemieszczający się w terenie zabudowanym z dużą prędkością. - Urządzenie pomiarowe wskazało, że kierowca pomimo obowiązującego na tym odcinku ograniczenia do 60 km/h, pędził z prędkością ponad 160 km/h - przekazuje Marta Pydych, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl. Mundurowi zatrzymali kierowcę do kontroli. - Okazał się nim 23-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego. W związku z popełnionym wykroczeniem zatrzymano mu prawo jazdy na trzy miesiące - dodaje Marta Pydych. Dodaje, że ponadto został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Wodzisławscy mundurowi apelują do użytkowników dróg o rozwagę i rozsądek oraz dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze. - Pamiętajmy, że prędkość wciąż stanowi jedną z głównych przyczyn wypadków. Kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące limity, narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia - mówi rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl.