Poniedziałek, 25 stycznia 2021

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Patrol

Epidemia koronawirusa:

Wybuch gazu w Radlinie. Na miejscu 9 zastępów strażaków

27.01.2020 12:23 | 11 komentarzy | ska

Przy ulicy Zofii Nałkowskiej w Radlinie (boczna ul. Rymera) doszło do wybuchu gazu w budynku jednorodzinnym. Poszkodowana została jedna osoba, która z oparzeniami trafiła do szpitala w Rybniku. Na miejscu działa 9 zastępów straży pożarnej. 

Wybuch gazu w Radlinie. Na miejscu 9 zastępów strażaków
Fot. Wodzisław Śląski i okolice - informacje drogowe 24H
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wybuch gazu w Radlinie. Na miejscu 9 zastępów strażaków

- Działania zaczęły się około godziny 10.30. Doszło tam do wybuchu gazu w budynku jednorodzinnym. Poszkodowana została jedna osoba, odniosła obrażenia związane z poparzeniami ciała. Została przewieziona do szpitala w Rybniku. Na miejscu trwa dogaszanie pożaru. Przypuszczamy, że przyczyną był wybuch gazu. Doszło do spękania ścian i stropu w tym budynku - informuje bryg. Jacek Filas, oficer prasowy i dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśnieczej w Wodzisławiu Śląskim. Na miejscu jest również inspektor nadzoru budowlanego, który stwierdzi, czy dom nadaje się do zamieszkania. 

Na miejscu akcji działa 9 zastępów strażaków, w tym 7 zastępów gaśniczych oraz dwa samochody operacyjne. Według nieoficjalnych informacji, poszkodowany miał zostać starszy mężczyzna. Został przetransportowany do rybnickiego szpitala.