Czwartek, 26 listopada 2020

imieniny: Delfiny, Lechosława, Konrada

RSS

Patrol

Epidemia na Śląsku:

Trzy pożary, tlenek węgla, alarm na Starowiejskiej [RAPORT STRAŻAKÓW]

27.01.2020 09:59 | 0 komentarzy | żet

Informacja o weekendowych (24-26 stycznia) działaniach strażaków z powiatu raciborskiego.

Trzy pożary, tlenek węgla, alarm na Starowiejskiej [RAPORT STRAŻAKÓW]
Interwencja strażaków przy ul. Lewandowskiego w Kuźni Raciborskiej (fot. OSP Kuźnia Raciborska)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pożar samochodu w Kuźni

W piątek 24 stycznia o godz. 13.34 do straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o alarmie pożarowym przy ul. Bosackiej w Raciborzu. Po dojeździe na miejscu okazało się, że alarm był fałszywy.

Następna interwencja to ulica Lewandowskiego w Kuźni Raciborskiej (godz. 19.29), gdzie doszło do pożaru peugeota 307. Właścicielka nie zdołała samodzielnie ugasić ognia, pomogła interwencja strażaków. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 5 tys. zł. Prawdopodobnie przyczyną powstania pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

Dwa pożary sadzy i czad

W sobotę 25 stycznia o godz. 17.24 strażacy udali się na ulicę Kolejową w Raciborzu w związku ze zgłoszeniem o konieczności otwarcia mieszkania. Wewnątrz miały przebywać osoby potrzebujące pomocy, w tym pięciotygodniowe dziecko. Strażacy wyważyli drzwi do mieszkania. W środku natrafili na mężczyznę oraz niemowlę, którzy - jak się okazało - nie wymagali pomocy medycznej.

Tego dnia strażacy ugasili również pożar sadzy w kominie przy ul. Moniuszki w Kuźni Raciborskiej (godz. 18.34), a także udali się do mieszkania przy ul. Odrzańskiej w Raciborzu (godz. 20.33), gdzie uruchomiła się czujka tlenku węgla. Strażacy potwierdzili obecność czadu w powietrzu. Obyło się bez osób poszkodowanych. Ostatnia interwencja tego dnia polegała na ugaszeniu pożaru sadzy w kominie domu przy ul. Raciborskiej w Makowie (godz. 22.30).

Alarm pożarowy i stumetrowa plama oleju

Niedziela 26 stycznia to dla raciborskich strażaków m.in. alarm pożarowy w zakładzie przy ul. Starowiejskiej w Raciborzu (godz. 17.57) oraz plama oleju na jezdni ulicy Łąkowej w Raciborzu (godz. 17.58). W pierwszym przypadku czujka uruchomiła się pod wpływem pary, która wydobyła się po otwarciu kotła. Druga interwencja polegała na zmyciu oleju z drogi.

Oprócz tego strażacy interweniowali jeszcze w związku z kolizjami drogowymi w Zawadzie Książęcej, na ulicy Brzeskiej w Raciborzu oraz Rudach. W następstwie czterech zdarzeń drogowych uszkodzonych zostało siedem pojazdów, a wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 130 tys. zł (więcej informacji tutaj: Fatalny weekend na drogach powiatu raciborskiego).