Sobota, 29 lutego 2020

imieniny: Romana, Oswalda, Cyryla

RSS

Patrol

Żory: Pijani za kółkiem i kierownicą. Rekord - 4 promile!

21.01.2020 09:42 | 0 komentarzy | ska

Rowerzysta, który wydmuchał aż 4 promile alkoholu oraz kierowca audi z promilem, to tylko część przypadków osób kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu w Żorach, krórzy trafii w ręce policjantów w ostatnich dniach.

Żory: Pijani za kółkiem i kierownicą. Rekord - 4 promile!
Arch.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Żory: Pijani za kółkiem i kierownicą. Rekord - 4 promile!

W niedzielę po 10.00 policjanci zauważyli rowerzystę, który wzbudził zainteresowanie, bo jechal zygzakiem. - Gdy zatrzymali go do kontroli na ulicy Poprzecznej i poddali badaniu na alkomacie okazało się, że 45-latek ma blisko 4 promile alkoholu w organizmie! Dwie godziny później na osiedlu Gwarków wpadł kolejny miłośnik rowerowych wycieczek. Ten z kolei, 55-latek, miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu - informuje asp. szt. Kamila Siedlarz z żorskiej komendy. 

45-latek miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie!

- Także w niedzielę, po godzinie 8.00 na ulicy Pszczyńskiej mundurowi udaremnili dalszą jazdę pijanemu kierowcy, pochodzącemu z woj. łódzkiego. U 26-latka, kierującego audi, badanie wykazało blisko promil alkoholu. Nieco mniej miał z kolei 38-letni kierujący fordem, który został zatrzymany do kontroli na Stodolnej. Wynik badania w przypadku tego kierowcy wyniósł nieco ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu - dodaje Kamila Siedlarz. 

Dwaj rowerzyści dostali wysokie mandaty - po 500 złotych i dalej musieli już iść pieszo. Pijanym kierowcom samochodów  grozi natomiast wysoka kara grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i nawet 2 lata pozbawienia wolności.