środa, 26 lutego 2020

imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

RSS

Patrol

Kryminalni z Wodzisławia pojechali za poszukiwanym na Dolny Śląsk

16.01.2020 12:24 | 4 komentarze | juk

Udana akcja poszukiwawcza wodzisławskich mundurowych. Zatrzymali pochodzącego z Radlina mężczyznę, który ukrywał się na Dolnym Śląsku.

Kryminalni z Wodzisławia pojechali za poszukiwanym na Dolny Śląsk
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Policjanci z wodzisławskiego zespołu do spraw poszukiwań i identyfikacji osób zatrzymali 37-latka z Radlina, który ukrywał się przed organami ścigania na terenie powiatu świdnickiego. Do aresztowania doszło 13 stycznia.

- Kryminalni wiedzieli, w jakim mieście mają szukać poszukiwanego mężczyznę. Miał tam pracować na budowie. Pojechali w to miejsce i wśród pracowników budowy rozpoznali poszukiwanego 37-latka - informuje Marta Pydych, rzecznik prasową Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl. Dodaje, że mundurowi do końca nie wiedzieli jakiej reakcji mogą się spodziewać ze strony radlinianina, ponieważ odsiadywał już wyrok za rozbój i uszkodzenia ciała. Mężczyzna był jednak na tyle zaskoczony, że samo zatrzymanie przebiegło szybko i sprawnie. 37-latek trafił już do wrocławskiego aresztu śledczego.

Jak mówi Marta Pydych, policjanci zajmujący się poszukiwaniem i identyfikacją osób w wodzisławskiej komendzie od kilku lat są w czołówce, jeśli chodzi o skuteczność w poszukiwaniach osób ukrywających się przed organami ścigania. Nie jest to również ich pierwsza dalekobieżna i skuteczna akcja. Od początku roku mundurowi zatrzymali już siedem osób poszukiwanych na podstawie listów gończych. Poza zatrzymaniami osób poszukiwanych policjanci z tego zespołu zajmują się również poszukiwaniami osób zaginionych oraz ustaleniem tożsamości n/n osób i zwłok ludzkich.