Sobota, 29 lutego 2020

imieniny: Romana, Oswalda, Cyryla

RSS

Patrol

Policjanci kontrolują autobusy w Żorach - akcja Bezpieczne Ferie

08.01.2020 10:37 | 0 komentarzy | ska

Już w poniedziałek w naszym województwie zaczynają się ferie zimowe. Dzieci będą wyjeżdżać na obozy narciarskie. Warto sprawdzić stan techniczny autobusu przed takim wyjazdem. Zachęcają do tego żorscy policjanci.

Policjanci kontrolują autobusy w Żorach - akcja Bezpieczne Ferie
Arch.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Policjanci kontrolują autobusy w Żorach - akcja Bezpieczne Ferie

- Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w podczas zimowego wypoczynku jest priorytetem polskiej policji. Istotnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących je na wypoczynek. Podczas kontroli sprawdzany będzie przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości - informuje insp. Mariusz Ciarka, oficer prasowy Komendy Głównej Policji. 

Policjanci przygotowali wykaz miejsc prowadzenia kontroli stanu technicznego autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie będzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

Potrzebę kontroli można również zgłosić osobiście w każdej jednostce policji lub telefonicznie, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu policji.