środa, 16 czerwca 2021

imieniny: Aliny, Justyny, Benona

RSS

Patrol

Mieszkaniec Żor oszukany w internecie

17.12.2019 06:02 | 0 komentarzy | acz

38-letni mieszkaniec Żor pożegnał się z 1,5 tys. złotych przez to, że stracił czujność i dał się złowić oszustom. Mężczyzna kliknął fałszywy link prowadzący do płatności za kurierską przesyłkę, a potem dwukrotnie zatwierdził transakcję. O mały włos straciłby więcej, jednak przy trzeciej transakcji zorientował się, że padł ofiarą przestępstwa.

Mieszkaniec Żor oszukany w internecie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W miniony piątek do grona osób oszukanych przez komputerowych oszustów dołączył 38-letni mieszkaniec Żor. Mężczyzna wcześniej umówił się na popularnym portalu sprzedażowym na zakup opon, za które miał zapłacić przy odbiorze kurierowi. Sprzedawca zażądał jedynie opłaty za przesyłkę i wysłał 38-latkowi link prowadzący do rzekomej płatności.

Nic nie wzbudziło podejrzenia mężczyzny do czasu, aż po raz trzeci z rzędu otrzymał kod autoryzacyjny. Wówczas to dopiero zorientował się, że zamiast niespełna 30 złotych przelał dużo więcej. W tym momencie 38-latek skontaktował się z bankiem i zablokował konto, a potem zawiadomił mundurowych. Policjanci po raz kolejny apelują – nie klikajcie w fałszywe linki.

(acz)