Piątek, 27 listopada 2020

imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

RSS

Patrol

Epidemia na Śląsku:

Wyważyli drzwi i weszli do domu, na podłodze leżała nieprzytomna kobieta

13.12.2019 10:45 | 0 komentarzy | żet

Podczas minionej doby (12.12.2019 r.) strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji trzy razy, interweniując w Kuźni Raciborskiej oraz Raciborzu.

Wyważyli drzwi i weszli do domu, na podłodze leżała nieprzytomna kobieta
Fot. OSP Kuźnia Raciborska
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwsza interwencja strażaków odnotowana 12 grudnia to ulica Kocura w Kuźni Raciborskiej (godz. 9.44). Zgłoszenie dotyczyło braku kontaktu z lokatorką. Strażacy wyważyli drzwi do domu i weszli do środka. Na podłodze leżała nieprzytomna, starsza kobieta. Strażacy udzielili jej pierwszej pomocy, a następnie przekazali pod opiekę ratowników medycznych, którzy przewieźli ją do szpitala.

Podobną interwencję odnotowano o godz. 16.19 przy ul. Słowackiego w Raciborzu. Strażacy wyważyli drzwi do mieszkania, dostali się do środka i nawiązali kontakt z lokatorką. Jednak tym razem okazało się, że kobieta nie wymaga pomocy medycznej.

Ostatnia raz strażacy wyjechali do akcji o godz. 19.03. Udali się na pobliską ulicę Remonta, z której jezdni zmyli plamę oleju.

13 grudnia strażacy interweniowali już przy ul. Długiej w Chałupkach (godz. 5.27), gdzie w budynku jednorodzinnym uruchomiła się czujka tlenku węgla. Prawdopodobnie przyczyną dostania się tlenku węgla do atmosfery było wygarnięcie żaru z pieca do pojemnika. Po wyniesieniu pojemnika na dwór - i ponownej kontroli pomieszczeń detektorem wielogazowym - nie stwierdzono obecności czadu w powietrzu.