środa, 27 stycznia 2021

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

Patrol

Kontrola na Wodzisławskiej: Kierowca naćpany, a pasażer poszukiwany

11.12.2019 12:50 | 0 komentarzy | acz

Policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy zatrzymali do kontroli kierowcę osobowego mitsubishi. Stróże prawa podejrzewali, że kierujący jest pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Inny był natomiast wynik badania wykonanego narkotesterem.

Kontrola na Wodzisławskiej: Kierowca naćpany, a pasażer poszukiwany
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po godzinie 2.00 w nocy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego rybnickiej komendy zatrzymali do kontroli na ul. Wodzisławskiej kierującego samochodem mitsubishi lancer. 26-letni mężczyzna został przebadany przez mundurowych urządzeniem do wykrywania alkoholu w wydychanym powietrzu. Pomiar wskazał, że był on trzeźwy. Jednak zachowanie kierowcy wzbudziło u mundurowych podejrzenie, że może on być pod wpływem środków odurzających.

Policjanci z rybnickiej drogówki korzystają na co dzień, poza sprzętem do szybkiego badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, także z nowoczesnych urządzeń do wykrywania narkotyków w organizmie. Urządzenie Drug Read w bardzo krótkim czasie weryfikuje, czy kontrolowana osoba zażywała wcześniej środki odurzające. Z powodu swoich podejrzeń mundurowi i tym razem skorzystali z urządzenia. Po przeprowadzeniu badania kierowcy okazało się, że jest on pod wpływem środków odurzających. Grozi mu za to do 2 lat więzienia.

Kierujący podróżował wraz z dwoma pasażerami. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach informacyjnych wyszło na jaw, że jeden z nich, 48-latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim celem odbycia kary. Dzisiaj mężczyzna został doprowadzony do Zakładu Karnego w Raciborzu.
(acz)