Piątek, 27 listopada 2020

imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

RSS

Patrol

Epidemia na Śląsku:

35-latka zatrzymała kierowcę daewoo z trzema promilami

06.12.2019 11:34 | 3 komentarze | mak

Dzięki zdecydowanej i wzorowej postawie 35-letniej mieszkanki Wodzisławia Śląskiego w ręce mundurowych wpadł nietrzeźwy kierowca. Kobieta widząc, jak mężczyzna przejeżdża na czerwonym świetle przy przejściu dla pieszych, uniemożliwiła mu dalszą jazdę, a gdy poczuła od niego alkohol, wezwała policję. Okazało się, że 53-latek ma w organizmie ponad trzy promile i nie ma prawa jazdy.

35-latka zatrzymała kierowcę daewoo z trzema promilami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W czwartek około godziny 19.00 do dyżurnego wodzisławskiej komendy zadzwoniła kobieta i poinformowała, że na ulicy Radlińskiej w Wodzisławiu zatrzymała pijanego kierowcę i czeka z nim na parkingu.

Policjantom na miejscu powiedziała, że widziała jak kierowca daewoo wyjeżdża z ulicy XXX-lecia na Radlińską, następnie nie stosuje się do sygnalizacji świetlnej przy przejściu dla pieszych i przejeżdża na czerwonym świetle. Wtedy użyła też klaksonu, by zmusić kierowcę do zatrzymania.

Gdy mężczyzna się zatrzymał, podeszła do niego i kazała mu zjechać na parking. Już wtedy wyczuła od niego alkohol, dlatego niezwłocznie powiadomiła o tym policję.

Mundurowi przebadali 53-latka. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad trzy promile. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania. O jego dalszym losie zdecyduje wkrótce prokurator. Grozi mu do 2 lat więzienia.